Michiel de Ruijter
Content Manager LEWIS

Content Manager bij LEWIS betekent dat Michiel contentstrategieën en contentcampagnes voor B2B-klanten bedenkt en uitvoert. Daarnaast geeft hij schrijftrainingen en begeleidt hij collega’s op het gebied van schrijfvaardigheid.
Voordat hij aan de slag ging bij LEWIS, werkte hij een aantal jaren als regioverslaggever voor het Eindhovens Dagblad. Michiel is in zijn hoofd eigenlijk altijd journalist gebleven, maar werkt met veel plezier en enthousiasme aan bureauzijde.
-
Wees blij met die mislukte journalisten die zich richten op contentmarketing
Tijdens het lezen van de recensie op Marketingfacts en het luisteren van de podcast over het boek Contentmarketing van Suzanne de Bakker, bleef één specifieke zin langer bij me hangen dan de andere zinnen. Volgens de auteur is contentmarketing geen discipline, maar een middel. En dus is de gefabriceerde term contentmarketing veel te breed voor het eigenlijke werk dat wordt gedaan.
Content (in welke vorm dan ook) is inderdaad slechts een middel om een bepaald doel te halen, daar kan niemand het mee oneens zijn. Waarin ik wel van mening verschil met beide heren in de podcast, is dat ze volgens mij niet helemaal beseffen hoe belangrijk het is om goede content te hebben.
-
Contentmarketing
Zes voorspellingen voor content in 2017
Sommigen halen wijsheid uit koffiedik, een ander heeft een glazen bol nodig om een kijkje in de toekomst te kunnen doen. Of je er nu in gelooft of niet, feit is wel dat richting de jaarwisseling veel artikelen verschijnen met voorspellingen voor 2017. Ze zijn erg populair, omdat ze doorgaans veel media-aandacht genereren. Dat is opmerkelijk, want je leest bijna nooit dat iemand een jaar later met een feitencheck controleert of de auteur inderdaad helderziend blijkt. Met die wetenschap durf ik zelf ook wel een voorspelling voor 2017 te doen als het gaat om trends op het gebied van content.
-
ISIS-communicatie: het digitale zwaard van de Islamitische Staat
Islamitische Staat (IS) zoekt een persvoorlichter. Dat blijkt uit een artikel uit The Independent van enkele dagen geleden over tien vacatures in het Kalifaat. De persvoorlichter werkt in het mediacenter aan interne media om ‘de propaganda uit het Westen tegen te gaan’. Het is overigens niet zo dat ze er nu pas mee beginnen, want het blijkt dat IS al een flink scala aan PR-activiteiten uitvoert. In deze blog wordt een aantal van die initiatieven beschreven.
-
Iedereen is een journalist: verslag van de 1ste Marketingfacts Updates masterclass
Gisteren vond in Pakhuis de Zwijger de eerste van 14 Marketingfacts Updates-masterclasses plaats. Deze sessie had als onderwerp Online PR & branding en werd afgetrapt door Freek Janssen en Gijs Moonen van LEWIS PR (en beiden ook Marketingfacts-bloggers) met de presentatie "Iedereen is een journalist". En om de eigen inhoud van de presentatie kracht bij te zetten, maakte ik - als hun collega - onderstaand liveblog.
-
Inbound marketing is geen vluggertje, maar pure romantiek
Een vluchtige romance, kortdurende spanning en een ongemakkelijk gevoel achteraf. Het lijkt mooi voor het moment, maar het echte geluk vind je niet in een vluggertje. Over het algemeen zijn mensen op zoek naar liefde, op zoek naar iemand om van te houden en die van hen houdt. Volgens Mike Volpe, chief marketing officer van softwareleverancier Hubspot, zou marketing ook om die liefde moeten draaien. “De fundamentele denkfout is dat B2B-marketing is gebaseerd op druk en dwang, niet op toestemming en liefde.” Over dit onderwerp spreekt hij tijdens het B2B Marketing Forum op 14 maart in Amsterdam.