Robert Witteman
Sr Research Consultant Sanoma Media

Robert Witteman is Researcher bij Sanoma Uitgevers, doet onderzoek en analyse naar de advertentiemarkt en volgt trends op media- marketing- en onderzoeksgebied.
-
Multitasken van media valt mee… of tegen?
Gfk Roper peilt regelmatig reclamewaardering door Amerikaanse consumenten. Hun laatste onderzoek laat zien dat digitale marketing door consumenten niet altijd wordt gewaardeerd. 54 procent vindt email marketing vervelend, 22 procent stoort zich hier meer aan dan aan andere reclamevormen. Maar online advertenties worden wel gezien als meer relevant, interessant, creatief, informatief en funny, dan e-mail en mobile advertising. Van de traditionele mediumtypen wordt de brievenbusreclame het meest irritant gevonden (52 procent) gevolgd door televisiereclame.
Het web is de nummer 1 informatiebron voor vrijwel elk onderwerp. Reisinformatie - 70 procent zoekt online, weer en verkeer - 43 procent gaat eerst online, 35 procent kiest in eerste instantie voor tv om zich te informeren. Zie ook: AdAge.
-
Influentials en Word of Mouth anno 2008
De invloedrijke consument, beter bekend misschien als influential of opinion leader, laat van zich horen. Hij geeft vaker zijn mening en wordt vaker om advies gevraagd dan de volgers, zeg maar de overige 90 procent van de consumenten. Beïnvloeding vindt plaats door persoonlijk contact via Word of Mouth (WoM) communicatie en electronic Word of Mouth (eWoM).
De rol van de opinieleider of influential is met de komst van eWoM veranderd. In het Trendsvormers-onderzoek, dat binnenkort wordt gepresenteerd, is geprobeerd te komen tot een profiel van de invloedrijke consument anno 2008. Te beantwoorden vraag daarbij is wat de marketeer anno nu nog kan met het concept van de opinieleider in het licht van de vermeende digitally empowered consument. Volgens Prof. dr. Fred Bronner, hoogleraar Communicatiewetenschappen aan de UvA, zorgt de potentie van eWoM voor een revitalisering van het het concept van de opinieleider.