Bram Fasseur
Manager Online & Business Development Marketingfacts

Bram is bij Marketingfacts werkzaam als Manager Online & Business Development. Dit houdt in dat hij (mede-)verantwoordelijk is voor producten als het M! Jaarboek, M! Jobs, M! Academy en advertising waaronder sales- en marketingactiviteiten.
Bram heeft veel interesse in oude en nieuwe business modellen (groot voorstander van het Business Model Canvas van Alex Osterwalder) en alles wat met online marketing te maken heeft.
Te volgen via @BramFasseur op Twitter, en via de telefoon te bereiken op 06 4879 1463. Zie ook http://nl.linkedin.com/in/bramfasseur
-
Marketingfacts lanceert M! Jaarboek 2010
Tijdens de Nationale Marketingdag (zie presentaties van de powertalks) hebben we de lustrumeditie van het Marketingfacts Jaarboek gepresenteerd. Een extra dikke editie met een terugblik en een vooruitblik op de laatste trends in online, digitale marketing. Het Jaarboek 2010 is zoals ieder jaar een succesvolle samenwerking tussen de community van Marketingfacts.nl, uitgever Lenthe Publishers, de redactie, experts, bloggers en bezoekers.
-
Twitter komt met nieuwe tool: embeddable Tweets
“Tweets are the new quotes”, kondigt het social netwerk Twitter aan (via Mashable).
Het plaatsen van een Twitter-bericht op een weblog of website is vaak een kwestie van het plaatsen van een screenshot of een kopie van de tekst. In het eerste geval werken de hyperlinks niet en is de tekst niet te indexeren door de zoekmachines. In het tweede geval mis je een mooie lay-out.
Vandaag lanceert Twitter een nieuwe manier om deze berichten te delen, via HTML-code:
But the truth, of course, is that a pasted-in image of a tweet is a bit of a hack. We have a simple alternative to propose; it’s coming tomorrow.
-
Marketingfacts lanceert iPhone App
Afgelopen februari kondigden we aan dat appnormal.com een iPhone app voor Marketingfacts gaat ontwikkelen. We nodigden lezers van Marketingfacts uit om mee te helpen door de app te testen en feedback te geven. Na een paar maanden ontwikkelen, testen en goedkeuring van Apple is hij er dan eindelijk, de Marketingfacts iPhone app. Downloaden van de M! iPhone app downloaden doe je hier in de iTunes store. Hieronder de kekke introductievideo (van @jeeem) en wat specificaties:
-
Altijd al willen weten: Jouw website op de iPad
Het is je waarschijnlijk niet ontgaan dat ruim een week geleden de iPad is gelanceerd. Via een tweet van Tim van Letht kwam ik op de site www.iPadpeek.com waar je in een iPad omgeving kan surfen naar websites. Leuk dus om eens te kijken hoe je eigen website er uitziet. Try it yourself!
-
IAB: Online advertising US 2009 toont lichte daling
Het IAB heeft in samenwerking met PricewaterhouseCoopers het “Internet Advertising Revenue Report 2009” uitgebracht. Het rapport met daarin de resultaten van online advertising in de US is, met de wat moeilijke periode vorig jaar, weinig verrassend te noemen (via eMarketer). Zo zijn de opbrengsten in met 3,4 procent gedaald, van 23,4 miljard dollar in 2008 naar 22,7 miljard dollar in 2009. Echter Q4 2009 laat een stijgende lijn zien, zowel ten opzichte van Q3 2009 (+13,8%) als Q4 2008 (+2,6%).
-
Ebay opent online fashion winkel: Wat nu?
Iedereen kent eBay als wellicht de grootste online marktplaats met een grote diversiteit aan producten. Eigenlijk kan je er alles wel vinden, zo ook fashion goods. Bijkomend probleem bij deze producten is dat er partijen zijn die niet originele artikelen via de website proberen te verkopen. Zo kwam eBay regelmatig in het nieuws omdat er ‘nep’ kleding zou worden verkocht. Bloomberg schreef in 2008 dat eBay op last van de rechter een enorme boete van 40 miljoen euro aan Louis Vuitton moest betalen voor het niet voorkomen van fraude. eBay hoopt dit te veranderen door het fashion gedeelte anders vorm te geven. Onlangs lanceerde eBay Fashion Vault, een plek waar ‘Hot designer sales’ exclusief aan eBay members wordt aangeboden. Afgelopen maandag werd eBay Fashion gelanceerd, een makeover van de categorie ‘Clothing, Shoes & Accessories (via TechCrunch, zie ook Emerce). Niet direct belangrijk marketing nieuws, maar wel een interessante marktontwikkeling. Online fashion retailing wordt namelijk steeds meer volwassen.
-
T-Mobile gestart met verkoop via Twitter
T-Mobile start vandaag met twee Twitter kanalen voor service en verkoop. Via T-Mobile_Webcare reageert het T-Mobile webcare team op vragen, klachten en problemen van klanten. Het verkoopkanaal T-Mobile_Shop is vooral bedoeld om consumenten te informeren over nieuwe diensten, mobiele telefoons en T-Mobile aanbiedingen. Alexander Hamel, Directeur Klantenservice bij T-Mobile:
-
Marketingfacts krijgt nieuwe iPhone App
Hoewel de iPhone mobile marketing schijnt te remmen is er voor Marketingfacts reden genoeg om zich meer op de mobile user te richten.
Tot nu toe werden deze bezoekers beperkt tot een mobiele versie van Marketingfacts.nl. Gelukkig gaat daar nu (eindelijk, eerlijk is eerlijk) verandering in komen! En we horen graag jullie tips en suggesties: ongeveer tien mensen kunnen zich opgeven voor het testpanel.
-
In tien stappen een iPhone App voor $199
Mijn eerste gedachte was: “too good to be true”. Maar het kan echt met Appmakr, in tien stappen en $199 later heb je een eigen iPhone App. Voor deze prijs krijg je natuurlijk geen volledig gepersonaliseerde applicatie. Toch zijn er genoeg instellingen die de App zo ‘eigen’ mogelijk maken. Met de markt van mobiele telefoons in de lift en ondertussen al drie miljard downloads in Apple’s App Store nog helemaal niet zo’n gek idee.
-
Rhinofly: Spreading a little Christmas Kindness (video)
Rhinofly maakt er traditie van om elk jaar rond kerst met een ludieke actie te komen. Want, zo zeggen ze zelf “De kerstactie is voor ons een proeftuin geworden voor nieuwe technieken en innovatie.”. En ook dit jaar leggen ze de lat weer hoog met een ‘sociaal buzzhokje’! Het is en blijft een beetje bedrijfsnaampje pluggen, maar wel leuk.
-
Small Businesses investeren in E-Mail en Social Media
VerticalResponse, een bedrijf gespecialiseerd in online surveys en e-mail marketing, heeft onderzoek verricht naar de online bestedingen door marketeers bij small business in de VS volgend jaar. Driekwart van de small business gaan in 2010 hun budget voor e-mail marketing vergroten, zo valt te lezen op eMarketer. Ook gaf 70 procent aan in 2010 meer geld te zullen spenderen aan social media. TV en radio advertising vallen duidelijk buiten de boot, 70 procent geeft aan hier niks mee te willen doen. Small business worden op eMarketer beschreven als bedrijven met 500 medewerkers of minder. Van deze groep geeft meer dan 50 procent aan in 2010 geen gebruik van online banner advertising te maken! Een kleine 24 procent zegt niet te willen investeren in de zoekmachines.
-
Buma/Stemra melkt blogs verder uit
Het begon met de bekendmaking van de tarieven voor webcasts, waarmee Buma/Stemra in augustus dit jaar bekend heeft gemaakt dat websites moeten betalen voor het aanbieden of embedden van dergelijke webcasts.
Dat verhaal heeft nu een vervolg gekregen, zo las ik op Nu.nl. Blogs moeten vanaf 1 januari 2010 betalen voor muziek die op de site is te beluisteren. En daar wordt ook muziek in een video, bijvoorbeeld embedded van YouTube, onder gerekend. Zo blijkt uit een brochure “Digitale muzieklicenties - fair Play Music”, waar de tarieven voor 2010 uiteen zijn gezet. Want “goed geregeld klinkt beter”.
-
Facebook en Nielsen lanceren nieuw product: Brand Lift
Op verschillende websites, zoals The Wall Street Journal, Mashable en Emerce, wordt hevig gespeculeerd over een nieuw product dat Facebook vandaag samen met Nielsen zal lanceren: Nielsen Brand Lift. Een interessante ontwikkeling omdat het product de ROI van adverteren binnen het social network meetbaar gaat maken. En dat is op dit moment één van de grootste redenen waarom bedrijven nog niet investeren in social media.
Zoals het er nu naar uit ziet zal Brand Lift de effectiviteit van online ads meten door middel van een poll die verschijnt als iemand een advertentie heeft bekeken. Vervolgens worden deze resultaten vergeleken met de respons van gebruikers die de advertentie niet hebben gezien en verwerkt in een rapport. Hier is later deze dag waarschijnlijk meer informatie over beschikbaar. Om Brand Lift te gebruiken moet je wel klant zijn bij Nielsen. Duidelijk een win-win situatie voor beide partijen.
In het kader van deze ontwikkeling ben ik benieuwd in hoeverre jullie het eens of oneens zijn met de volgende stelling:
“Op dit moment is de ROI van adverteren in social media niet goed te meten. Social networks en blogs moeten de adverteerder daarbij helpen.”
-
Ben jij een Playboy? Test je skills op playboygame.nl
“Welke man droomt er niet van een echte Playboy te zijn? Die droom kun je nu verwezenlijken op www.playboygame.nl (red: URL gecorrigeerd). Daar mag je al je Playboy-skills in de strijd gooien om niemand minder dan Gigi Ravelli te versieren. De game is onderdeel van een campagne voor Playboy fragrances for men, met als propositie: Press to Play.”
Zo luidt het begin van het persbericht waar in de eerste instantie een verkeerde url werd gebruikt. Op www.playboygame.nl (NSFW) dus, kan je een game spelen die het ultieme Playboy gevoel moet geven. De doelstelling van de campagne is dan ook het creëren van awareness voor de Playboy fragrances for men. En dat is de makers wat mij betreft goed gelukt.
-
MySpace Mail straks de nummer twee in e-mail?
Dat MySpace de ambitie heeft om te vernieuwen werd al eerder deze maand duidelijk, toen zij aankondigden dat het een ‘entertainment portal’ moet worden. Het lijkt er op dat dit een vervolg krijgt. Het social network biedt gebruikers vanaf vandaag namelijk een eigen e-mailadres aan, voorlopig nog in beta. Gebruikers kunnen een [alias]@myspace.com e-mailaccount aanmaken. MySpace heeft de ambitie om één van de grootste spelers in de e-mailmarkt worden, nummer twee welteverstaan! Via Mashable en TechCrunch.